Azofoska

Kalendarz prac ogrodniczych

Kalendarz prac ogrodniczych

Marki

Florovit Florovit Pro Natura Azofoska Fruktovit Florovit AGRO

Zakłady produkcyjne w Suszu i Górze Kalwarii

Nawozy oferowane przez firmę GRUPA INCO S.A. wytwarzane są w zakładach produkcyjnych w Suszu i Górze Kalwarii. Nasze zakłady wyspecjalizowały się w produkcji wieloskładnikowych mineralnych mieszanek nawozowych przeznaczonych dla hobbystów jak i profesjonalistów.

Zbierane latami doświadczenia, własne laboratoria badawcze oraz współpraca z ośrodkami badawczo-rozwojowymi, stała kontrola procesów produkcyjnych, system kontroli jakości uwzględniający wszystkie etapy produkcji, pozwalają na oferowanie naszym klientom wyrobów o niezmiennie wysokiej jakości.
 
                                                                                                                          
  
Produkcja

Posiadamy nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną mieszalnię oraz linię granulacji nawozów mineralnych.

Uruchomiona w 1999 roku nowa instalacja do produkcji nawozów pozwala sprostać potrzebom i oczekiwaniom ogrodnictwa i rolnictwa w zakresie produkcji mieszanek nawozowych o szerokim spektrum składników, dostosowanych do potrzeb pokarmowych roślin z uwzględnieniem panujących warunków glebowych i klimatycznych.

Automatyczne sterowanie procesem naważania i dozowania surowców oraz intensywne mieszanie prowadzone w mieszalniku lemieszowo-płużącym zapewniają jednorodność a zatem zgodność składu nawozu z wartościami deklarowanymi.

Nowoczesna instalacja produkcyjna i stała kontrola procesu produkcji gwarantują, że nasze zakłady opuszczają nawozy o wysokiej jakości. Granulacja nawozów prowadzona jest na kompaktorze rolkowym. Metoda ta polega na prasowaniu pod dużym ciśnieniem materiału sypkiego pomiędzy dwoma obracającymi się walcami. Następnie produkt poddawany jest kruszeniu i segregacji do zakładanych frakcji ziarnowych. Ten sposób granulacji umożliwia stosowanie szerokiej gamy surowców do tworzenia nawozów o pożądanym składzie NPK i nie wymaga użycia dodatkowych środków wiążących, "obciążających" nawóz.

Celem granulacji tą metodą jest otrzymanie granul nawozu o wysoce jednorodnym składzie składników pokarmowych. Właściwie dobrane parametry prowadzenia procesu gwarantują dobre wymieszanie surowców oraz otrzymanie nawozu w formie granul charakteryzujących się jednorodnością, dużą wytrzymałością na ścieranie, małym pyleniem w czasie rozsiewu oraz brakiem tendencji do zbrylania.

                                                                                                        

Laboratorium


Instalację produkcyjną wspomaga zakładowe laboratorium technologiczne wyposażone w urządzenia umożliwiające produkcję nawozów w skali półtechnicznej. Stwarza to możliwość szybkiego komponowania i wdrażania do produkcji nowych mieszanek nawozowych o składzie i uziarnieniu zgodnym z życzeniem odbiorcy.

Wyposażenie laboratorium w profesjonalny sprzęt analityczny i pomiarowy umożliwia prowadzenie kontroli międzyoperacyjnej procesu produkcji oraz pełną analizę stosowanych surowców i wyrobów gotowych. W laboratorium bada się nawozy w zakresie optymalnego składu granul, obróbki powierzchniowej nawozów i innych czynników mających wpływ na jakość produktu. Uzyskane wyniki przenoszone są konsekwentnie do produkcji, stale podnosząc jej jakość.
 
                                                                                                    

Ekologia


Dzięki hermetyzacji instalacji i wydajnemu systemowi odpylania produkcja nawozów nie jest uciążliwa dla środowiska. Dbałość o środowisko i zdrowie konsumentów przejawia się także w wysokiej jakości produkowanych nawozów. Stała proporcja składników w każdej granuli oraz ich jakość sprzyja lepszemu zatrzymywaniu składników odżywczych, ogranicza ich wymywanie w głąb gleby, umożliwia równomierny wysiew nawozu a przez to równomierne pobieranie składników przez rośliny. Staranny dobór surowców stosowanych do produkcji mieszanek nawozowych gwarantuje, że udział metali ciężkich w naszych produktach jest wielokrotnie niższy od przyjętych norm.

                                                                                                 

Jakość


Nowoczesny, precyzyjny i uniwersalny park maszynowy pozwala na produkcję granulatów nawozowych we wszelkich możliwych wariantach dotyczących składu NPK, formy mikro i makroskładników, frakcji granul a także ich barwy.

Nawet niewielka partia nawozu o składzie żądanym przez klienta jest dla nas ważnym zadaniem, które wykonujemy rzetelnie i starannie. 

                                                                                              

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam