Azofoska

Kalendarz prac ogrodniczych

Kalendarz prac ogrodniczych

Marki

Florovit Florovit Pro Natura Azofoska Fruktovit Florovit AGRO

Florovit nawóz interwencyjny do roślin domowych

Nawóz rozpuszczalny przeznaczony do doglebowego i dolistnego dokarmiania roślin domowych. Regularne stosowanie nawozu gwarantuje prawidłowy wzrost, zdrowy wygląd oraz długie i obfite kwitnienie.

 

Sposób stosowania:

Nawożenie podstawowe (doglebowe): Rośliny młode – należy nawozić roztworem 1g/l (1 płaską łyżeczkę rozpuścić w 5 litrach wody). Rośliny starsze – należy nawozić roztworem 2-3g/l (2-3 płaskie łyżeczeki rozpuścić w 5 litrach wody). Otrzymanym roztworem podlewać rośliny 1 raz w tygodniu od kwietnia do października. W okresie jesienno-zimowym 1 raz w miesiącu. Nie dopuszczać do przeschnięcia podłoża.

 
Nawożenie interwencyjne (dolistne): Zaletą dolistnego dokarmiania roślin jest szybkie i intensywne dostarczenie roślinom brakujących składników pokarmowych. Nawożenie interwencyjne szczególnie jest polecane gdy rośliny wolno rosną, słabo kwitną lub mają objawy chlorozy liści. Rośliny należy opryskiwać roztworem 0,5g/l (1/2 płaskiej łyżeczki rozpuścić w 5 litrach wody). Otrzymanym roztworem opryskiwać rośliny 1 raz w tygodniu. W okresie jesienno-zimowym 2 razy w miesiącu. Należy unikać opryskiwania kwiatów w okresie ich pełnego kwitnienia. Zaleca się wykonywanie oprysków w dni pochmurne lub wieczorem.
 

 

 

Termin stosowania:

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

 

Dostępne gramatury:

Saszetka 200 g.

 

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam