Azofoska

Kalendarz prac ogrodniczych

Kalendarz prac ogrodniczych

Marki

Florovit Florovit Pro Natura Azofoska Fruktovit Florovit AGRO

Florovit AGRO wapno granulowane

Florovit AGRO wapno granulowane

Wapno nawozowe niezawierające magnezu, z przerobu skał wapiennych. Tlenek wapna (CaO) całkowity w postaci węglanu wapnia – min 40%.
 

Nawóz szybko działający przeznaczony do nawożenia wszystkich rodzajów gleb wymagających wapnowania w uprawach rolniczych, warzywniczych,  sadowniczych oraz w uprawach pod osłonami. Odpowiednie pH gleby powoduje lepszą przyswajalność składników odżywczych oraz wpływa na wysoką jakość i wzrost plonu.

Produkowane z bardzo drobno zmielonego wapniaka, charakteryzującego się dużą reaktywnością (większą niż w kredzie).

Specjalny dodatek użyty w procesie granulacji pozwala na uzyskanie bardzo twardej granuli o małej ścieralności. Jest on całkowicie naturalnym związkiem i charakteryzuje się bardzo dużą zdolnością sorbcyjną. Po  kontakcie z wodą granulat natychmiast rozpuszcza się do formy mazi.

Poprawia właściwości powietrzno-wodne podłoża. Zapobiega wymywaniu składników pokarmowych z nawozów, poprawiając ich zdolność do zatrzymywania i kumulowania.

Granulowana postać nawozu pozwala na wygodny i równomierny wysiew na polu. Zapewnia maksymalny komfort pracy, nie pyli się na rośliny.

Do stosowania o każdej porze roku, zarówno przedsiewnie jak i pogłównie.

Niska zawartość wilgoci na poziomie zaledwie 1-2%. Wapno produkowane jest na nowoczesnej linii i po granulacji poddawane suszeniu. Dzięki niskiej wilgotności granule są silnie związane i nie rozpadają się podczas siewu, a dopiero w glebie.

Najwyższa wydajność – koncentracja wapna w nawozie wynosi prawie 100%.

Reaktywność 100%, potwierdzona przez IUNG w Puławach. Wysoka reaktywność i bardzo szybkie działanie dzięki użyciu odpowiedniej formy węglanu wapnia (CaCO3) oraz unikatowej technologii wytwarzania.

Zwiększa odporność roślin na przemarzanie w okresie zimowym.

Przeciwdziała degradacji gleby, poprawiając jej strukturę.

 

Sposób stosowania:

Gleby               Bardzo kwaśne           Kwaśne           Lekko kwaśne
Bardzo lekkie   900   800 300
Lekkie 1100   800 400
Średnie 1300 1000 500
Ciężkie 1500 1200 700
Użytki zielone   900   650 300

 

Dostępne gramatury:

Big bag 500 kg, worek 25 kg

 

powiększ

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam